Monika Kulicka

Aorta

24 marca 2005 - 16 kwietnia 2005 r.

"AORTA (pokrewieństwa)" - czyli poszukiwanie paraleli, podobieństw, pokrewieństw, tego co jest ewidentne lecz ignorowane. krew i chlorofil; synonim cierpienia i bólu i symbol odnowy, uzdrowienia; człowiek i natura; czerwień i zieleń; komplementarne kolory spektrum swiatła; dwa pierwiastki, których struktura chemiczna jest niemalże identyczna, należące do dwóch światów nawzajem się przeciwstawiających a tworzących nierozdzielną calość natury ożywionej, poszukiwanie poczucia przynależnosci na poziomie elementarnym, uniwersalnym,
żyjemy w społeczeństwie, gdzie wszystko przeciwstawia nas naturze, a przecież reguly rządzące światem roślin i światem ludzkim są te same, to ta sama chemia, to ta sama fizyka.
 
Monika Kulicka urodziła się w 1963 roku. Ukończyła ASP w Warszawie w 1989 roku. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1990 r. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku i w Paryżu. Laureatka wielu zagranicznych nagród. Ostatnio wystawiała w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku; John Gibson Gallery w Nowym Jorku, Abraham Lubelski Gallery, NY; Reed College, Portland.


.