Edward Narkiewicz, Leszek Walicki

Malarstwo

10 grudnia 2004 - 8 stycznia 2005 r.

Edward Narkiewicz, urodził się w 1938 roku w Trokach na Litwie, od 1958 r. mieszka w Polsce. Studiował w warszawskiej ASP. Swoje prace pokazywał na kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Galerii Foksal, Zapiecek, Galerii Rzeźby, Domu Artysty Plastyka, Galerii Biblioteka, Galerii Stefana Szydłowskiego. O jego sztuce pisali: Wiesław Borowski, Bogusław Borch-Wiśniewski, Magdalena Hniedziewicz, Roman Kałuża, Monika Małkowska, Wojciech Skrodzki, Mariusz Tchorek, Ignacy Witz.
Prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Foksal oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Leszek Walicki urodził się w 1939 w Krakowie, absolwent warszawskiej ASP. Uzyskał dyplom artysty malarza w 1965 roku, debiutował w Galerii Krzysztofory (1965). Obok malarstwa uprawia twórczość literacką. Publikuje w prasie oraz wydawnictwach książkowych. Uczestniczył w wielu wystawach, sympozjach i plenerach artystycznych. Motywem przewodnim twórczości jest problem rozrastania się struktur organicznych.

.