Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

Joanna Milewicz. Albo-albo

maja - 8 czerwca 07

Albo-albo jest zaklęciem, które otwiera podwoje i ujawnia ideały – to widok pełen wdzięku! Albo – albo jest tym zaklęciem, które zapewnia dostęp do tego, co konieczne – chwała niech będzie Bogu! Tak, albo – albo jest kluczem do nieba! Na czym w przeciwieństwie do tego polega i w czym nadal tkwić będzie nieszczęście człowieka?
W tych oto słowach szatana, albo nikczemności, albo tchórzliwej mądrości: do pewnego stopnia, które zastosowane do chrześcijaństwa przekształcają je – odwrócony cud, albo cudowne przemienienie-przekształcają je w paplaninę. Nie: ALBO – ALBO!

Soren Kierkegaard – Chwila

Jestem zawieszona w chwili, wypełniona moim wewnętrznym światem.
Wciąż je przetwarzam czerpiąc z zewnętrzności i nie wiem co jest bardziej rzeczywiste: materialne czy duchowe, chaos czy ład?
Korzystam z nośników jakimi są płótno i farba, światło ultrafioletowe, zardzewiałe piły, wypalone czasem kości, szpule, liny żeglarskie. Jestem w podróży.

W pracy/podróży bardzo pomocne jest mi towarzystwo Sorena.
Joanna Milewicz

Joanna Milewicz studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego i w pracowni tkaniny prof. Zbigniewa Gostomskiego w 1982 roku. Uprawia malarstwo, rysunek a także scenografię, wzornictwo artystyczne.
Autorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Dusseldorfie, Lille, Olsztynie, Sydney, Elblągu, Kungsbacka, Szczecinie, Kasse, Zielonej Górze, Berlinie i Sopocie.