Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

Magdalena Raczko-Pietraszek, Roman Postek „Tajemnica przejścia”

8 maja - 29 maja 2008 roku

Wystawa Tajemnica przejścia stanowi połączenie fotografii autorstwa Romana Postka oraz obrazów i wiersza autorstwa Magdy Raczko-Pietraszek. Określają one przestrzeń widoczną i dotykalną oraz jej wymiar duchowy. Kamienie, błękity i słowa emanują energi formy, koloru i dźwięku a ich symbolika i treść dopełniają się wzajemnie. Przekaz wystawy realizuje się poprzez działanie tych skojarzonych ze sobą fragmentów rzeczywistości: słów wiersza, kamienistej wielokrotności bruku, odmieniających się przez obrazy błękitów.

Magda Raczko-Pietraszek urodzona 17.04.1967 roku. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom, na Wydziale Malarstwa, w 1992 roku w pracowni prof. Jana Tarasina. Aneks w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego. Dopełnieniem twórczości malarskiej są wiersze.
Ważniejsze wystawy indywidualne:
1993 – Bez tytułu, Galeria Labirynt 2, Lublin
2004 – IV Światowy Dzień Poezji, Obraz i Słowo, Galeria Bellotto, Warszawa
2005 – Przestrzenie błękitu, Galeria ,,Promocyjna, Oddział Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowego w Gdańsku
2006 – Nieba jest więcej niż ziemi, Galeria Delfiny, Warszawa
2007 – Błękit, Austriackie Forum Kultury, Warszawa
2007 – Znak, Galeria Wieża, Muzeum Zbrojownia Na Zamku w Liwie

Roman Postek (1963) Absolwent historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  (rocznik 1987). Od 1988 r. pracuje w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Zajmuje się organizacją wystaw i imprez artystycznych, akcji plastycznych i happeningów.