Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

Noc muzeów 2015
relacja

Dorota Wielkosielec Z cyklu: Skrzydła II

Józef Żuk Piwkowski MetaMemory, fragmenty – DrogaDoCzarnego Kwadratu

godz. 19.00 do 1.00

 

godz. 20.00 – spotkanie autorskie z Dorotą Wielkosielec

godz. 21.27– audio video podróż DrogaDoCzarnegoKwadratu  – Tadeusz Sudnik, Józef Żuk Piwkowski & friends

 

W Galerii XX1 Noc Muzeów rozpoczęła się spotkaniem autorskim  z Dorotą Wielkosielec, która zaprezentowała widzom, jak wykonuje się tkaniny techniką batiku, pokazała próbki prac na różnych etapach.  Publiczność miała też okazję obejrzeć film o twórczości artystki.  

Od godz.  21.27 widzowie mogli uczestniczyć w audio video podróży DrogaDoCzarnegoKwadratu. Był to pokaz multimedialny w wykonaniu Józefa Żuka Piwkowskiego. Pokaz ten był transmitowany drogą internetową do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu oraz Muzeum Książki w Łodzi. Natomiast w galerii na ekranie można było obejrzeć działania muzyczne wykonywane na żywo przez muzyków w Łodzi i Radomiu.   

Pokazowi w Galerii XX1 towarzyszyła improwizacja muzyczna w wykonaniu Tadeusza Sudnika (syntetyzator) oraz Marcina Krzyżanowskiego (wiolonczela elektryczna). 

Tegoroczna Noc Muzeów w galerii cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów, którzy chętnie uczestniczyli w obu wydarzeniach przygotowanych przez artystów. W działaniach Józefa Żuka Piwkowskiego i zaprosznych muzyków  można było uczestniczyć słuchając koncertu i oglądając projekcję widoczną wewnątrz galerii, jak też z ulicy.