Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

Performance na dźwięki IX – partytura wizualna

sala widowiskowa MIK, środa 21, września 2022 roku, godz. 18.00

Artyści:

Zuzanna Paluch, Marcin Krzyżanowski, Artur Tajber, Paulina Sylwestrowicz, Piotr Mełech

Tadeusz Sudnik, Ryszard Ługowski, Ewa Rybska i Władysław Kaźmierczak oraz Łukasz Głowacki

 

Na zdjęciu widać ciemną salę. Na środku stoi artysta, ręce opiera na drewnianym stole. Za nim znajduje się ekran, na którym widać w powiększeniu ten sam stół i ręce artysty.

Performance Artura Tajbera

 

Na zdjęciu widać ekran, na którym jest wyświetlony abstrakcyjny obraz, składający się z czterech niebiesko-zielonych kwadratów. Pod ekranem siedzi na krześle muzyk grający na klarnecie. Po lewej znajduje się stół, przykryty czarnym suknem. Za stołem siedzi muzyk grający na instrumentach elektronicznych.

Tadeusz Sudnik (po lewej) i Piotr Mełech podczas koncertu.

 

Ciemna sala, w głębi znajduje się ekran. Widać na nim czarno-biały film. Kadr przedstawia mężczyznę w garniturze, przed nim znajduje się wanna, po prawej stronie stół , na którym stoi czajnik. W sali, przed ekranem stoi biała wanna. W środku znajdują się pomarańczowe kwiaty. Po lewej stronie stoi nachylony mężczyzna w garniturze. W głębi po prawej widać stół, przy którym stoi kobieta w czarnym garniturze.

Władysław Kaźmierczak i Ewa Rybska podczas performance.

 

Na zdjęciu widać ciemną salę. Po lewej stronie znajduje się ekran. Kadr filmu przedstawia kukły wielkości człowieka oraz postać w kapeluszu, wszystko w jasnych zieleniach. W sali, przed ekranem po lewej stronie siedzi artystka, przed nią laptop i instrumenty elektroniczne. W głębi widać mężczyznę grającego na gongach tybetańskich.

Koncert Pauliny Sylwestrowicz i Ryszarda Ługowskiego.

 

Na zdjęciu widać ciemną salę. Na środku stoi artysta, oświetlony snopem światła. Ma wyciągnięte do góry ręce, trzyma z wysiłkiem nad głową drewnianą konstrukcję - belkę o przekroju kwadratu, na której jest umieszczona czarna kula.

Performance Łukasza Głowackiego.

 

Ciemna sala, po lewej widać stojącą kobietę z mikrofonem, obok, przy stole pokrytym czarnym płótnem siedzi muzyk grający na instrumentach elektronicznych. Po prawej stoi, ubrany w niebieską koszulę muzyk grający na klarnecie.

Zuzanna Paluch, Tadeusz Sudnik i Piotr Mełech podczas koncertu.