Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

Publikacja „Galeria XX1
Artyści, wystawy, wydarzenia 2014-2019″

Publikacje galerii Mazowieckiego Instytutu Kultury szukają nowych właścicieli i właścicielek!

Co miesiąc w trzech lokalizacjach związanych z MIK: w Punkcie Informacyjnym i Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA przy ul. Elektoralnej 12 oraz w jednej z galerii MIK, będziecie mogły(-li) odebrać bezpłatne egzemplarze albumów i książek o sztuce!

W czerwcu mamy dla Was album „Galeria XX1 Artyści, wystawy, wydarzenia” czyli publikację dokumentującą działalność Galerii XX1 w latach 2014-2019. Galeria mieści się w byłej pracowni rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego (al. Jana Pawła II 36) i jest nastawiona na nowatorskie dokonania artystów współczesnych z Polski i zagranicy, szczególnie eksperymenty formalne.

Album jest bogato ilustrowany fotografiami ze zrealizowanych wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz performansów. Prezentuje dzieła artystów takich jak Jan Berdyszak, Andrzej Dłużniewski, Anna Kutera, Jan Tarasin i wielu innych.

Dzięki zdjęciom publikacja pełni funkcję albumu o sztuce najnowszej. Materiał uzupełniają teksty (tłumaczone na język angielski) krytyków i krytyczek sztuki: Agnieszki Marii Wasieczko, dra Stefana Szydłowskiego oraz esej Grzegorza Borkowskiego.

 

Zdjęcie przedstawia książkę o białej okładce, która leży na kamiennej posadzce. Na okładce książki widoczne są białe, błyszczące litery XX1.

Książkę możecie przygarnąć do końca czerwca odwiedzając Mazowiecki Instytut Kultury oraz Czytelnię Słów i Dźwięków ELEKTRA (ul. Elektoralna 12) lub Galerię XX1 (al. Jana Pawła II 36)!