Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

Stanisław Andrzejewski „Czterdzieści dni na pustyni”

20 kwietnia - 9 maja 2009 roku

Stanisław Andrzejewski w latach 1970 – 1975 studiował malarstwo i tkaninę eksperymentalną w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest profesorem sztuk plastycznych i prowadzi Pracownię Sztuki Włókna na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie oraz Pracownię Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 1990 – 1992 był prodziekanem Wydziału Malarstwa; w okresie 1993 – 1999 pełnił funkcję prorektora ASP, a w latach 2002 – 2005 – dziekana Wydziału Malarstwa tamże. Jest laureatem licznych nagród, m.in. Nagrody Indywidualnej Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne ( 1996 ). Maluje, rzeźbi, tworzy przestrzenne obiekty tkackie. Swoje prace preentował w galeriach i muzeach w Polsce a także na świecie: m.in. w Kopenhadze, Paryżu, Bazylei, Cannes, Kassel, Pradze, Madrycie, Essen, Lizbonie, Sydney, Mexico City, Sztokholmie, Amsterdamie, Hamburgu, Hawanie, Perugii.

W ostatnich latach realizuje projekt zatytułowany "Geometria pustyni" wędrując po pustyniach Afryki i Azji i tworząc na miejscu swoje zamiary poetycko-malarskie.
Jest autorem dwóch ostatnio wydanych książek artystycznych; jedna zatytułowana "Czterdzieści dni na pustyni", druga "Rysowanie światłem".