Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

URSZULA ŚLIZ „MINIM-MAX”

 

O wystawie:

Obecna propozycja jest elementem zagadnienia, którym zajmuję się od 2 lat. Wszystkie działania odnoszą się do problemu transpozycji przeniesienia znaczeń, kodyfikacji, znaku i koloru.

Znajduję pomiędzy własnością/właściwością przedmiotową, a duchem bezgłośny spór o harmonię lub dysharmonicznie balansującą myśl zawartą w wielowymiarowości kształtów, znaczeń intencji, idei, która materializuje się w odniesieniach form, kolorów, tonacji i skal. Ta interakcja pozwala mi na transpozycję i uwidocznienie fragmentów rzeczywistości w ich nowym, innym obliczu, a wyabstrahowanie specyfiki przedmiotu jego własności esencjonalnej tworzy w efekcie „obraz” abstrakcyjny. Urszula Śliz

Urszula Śliz – malarz abstrakcji, tworzy obiekty, fotografie. Wystawiała w Polsce i za granicą, prezentując prace na około sześćdziesięciu wystawach. Swoje projekty realizowała min. w Anglii (Norwich Castle Art Show, Norwich, Norfolk Museum, UK/2008; Point of Address, Outpost, Norwich/2010; The Photographic Angle – Rituals of Recreation London, Leeds, /2011), w Polsce (Pamiętniki pokolenia Tamagotchi, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa/2008; Topos. Metafora krzywej, Galeria Entropia Wrocław/2012; Konstrukt /proste i krzywe, Galeria Sztuki Najnowszej, Gorzów Wielkopolski/2012; Bernarducci Meisel Gallery, New York/2013 oraz ostatnio Ideo-metrie Galeria Miejska Wrocław 2014, Wrocław; W relacji do bezprzedmiotowości, Galeria EL w Elblągu/2014.

Realizacje w/w miejscach były efektem konkursowej selekcji kuratorów reprezentujących organizacje i instytucje opiniotwórcze takie jak Galeria Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wlkp., Gallery Haunch of Venison, London; The Francis J. Greenburger collection at Time Equities Inc, NY; The Aldrich Contemporary Art Museum, Ridgefield ; The New Criterion, NY.Galeria EL w Elblągu/2014.

Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych, polskich i zagranicznych, jej twórczość prezentowana była także na łamach katalogów i wydawnictw. Jest laureatką wyróżnień oraz stypendiów.

więcej informacji na stronie www.urszulasliz.eu

Od lewej: Elżbieta Kościekak, Ryszrd Ługowski, Urszula Śliz

wiecej zdjęc z wernisażu na E12