Usługa języka migowego
A A A
Instagram Facebook YouTube

Dorota Chilińska, Andrzej Wasilewski – „Skutki uboczne”

17 lutego - 11 marca 2011

Wystawa "Skutki uboczne" została zestawiona z czterech instalacji tworzących dwie spójne tematycznie pary. Pierwsza para – "Fallout/skutki uboczne" – nawiązuje do starej gry Playing Game – Fallout.
Wizja świata programistów to ekosystem zniszczony przez apokalipsę nuklearnotechnologiczną – "wasteland" (teren niezagospodarowany, pustkowie, nieużytek, ugór,pustynia, pustynia kulturalna). Zadaniem gracza jest rewitalizacja, usuniecie skutków kataklizmu, wypełnienie pustki życiodajną treścią, ożywienie wyschniętych źródeł. Widz może przez chwilę poczuć się jak gracz, pokonujący rozległe obszary ?wastelandu? w poszukiwaniu upragnionego zbawienia ludzkości reprezentowanej przez zagubioną w kulturze i cywilizacji grupę dzikusów. "Fallout / Skutki uboczne" – składają się z dwóch części:
– serce – personifikowane kuriozum, próbuje reagować na otoczenie i zmieniającą się rzeczywistość, w groteskowy sposób, naśladuje ludzkie uczucia, strach, lęk, niepokój; – oko – dzięki algorytmowi wastelandu, wyszukuje określone obszary na mapie satelitarnej ziemi, w sposób nieprzewidywalny decyduje o życiu uwięzionych w pojemnikach próbkach organicznych.(…)

czytaj więcej